Çeşme Tatil Fırsatları
A+ A A-

Çeşme Denizlerinde Rüzgarla Dans

Sörf Nedir

Rüzgar sörfü için ideal rüzgarlar gereklidir. Çeşme’yi diğer tatil bölgelerinden farklı kılan özelliklerden birisi rüzgarıdır. Her daim esen ama rahatsız etmeyen imbat rüzgarları sayesinde bu yöremizde gelişen bir deniz sporu doğmuştur. O da rüzgar sörfüdür. Alaçatı, ülkemizin sörf merkezine dönüşürken, Çeşme’nin de muhtelif koylarında bu spor yazları sıkça yapılır. Çeşme sörf sporu için eğitim merkezidir.

Sörf bir çeşit dalgalara meydan okuma olduğundan en eğlenceli su sporlarından biri kabul edilir. Özellikle açık denizden aldığı rüzgarla bilinen Çiftlikköy’de, deniz üzerinde aynı anda onlarca sörfçüyü görebilirsiniz. Burada sörfçülerin yeri olan ve Pırlanta Koyu olarak bilinen yer, Yunanistan’ın Sakız Adası’nın tam karşısında yer alır. Yine, incecik kumuyla ve sığ deniziyle ünlenen Ilıca mevkii, bu spora yeni başlayacak olanlar için Çeşme’de sörf yapılacak en ideal sahildir.

Çeşme’de rüzgar sörfünü öğrenen biri kolaylıkla uygun koşulları sebebiyle akrobatik hareketler yapmaya girişebilir. Sörfü en iyi öğrenebileceğiniz yer Çeşme’ye bağlı Alaçatı koylarıdır. Sörf okullarının sörf sporcuları yetiştiren okulları mevcuttur.

Dilerseniz eğitim alabileceğiniz okullardan biri;

Web: https://tr-tr.facebook.com/bubisurf

Adres: Alaçatı yat limanı, Çeşme

Olimpiyatlarda Rüzgar Sörfü

Olimpiyat sporlarından biri olan Rüzgar sörfü ilk Los Angeles Olimpiyat Oyunları'nda yarışmıştır. 1984 yılında düzenlenmiş yarışmada oldukça ilgi görmüştür.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça...

Altınoluk

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan...

Tüm tatil bölgeleri »

ÇEŞME TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı: Bu site Çeşme'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. cesmeoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید