Çeşme Tatil Fırsatları
A+ A A-

Mandalina Kokulu Bodrum

Bodrum Muğla ilimizin en popüler ilçesi, tatil cenneti Bodrum ilin batı köşesinden kalır. Yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada tanınan ve sevilen turistik beldelerimizden biridir.  Antik çağlarda Halikarnassos olarak bilinen yarımada dünyanın yedi harikasından birinin yani “Mousolos’un Mozolesi” nin ev sahibidir.

Doğal güzelliğini korumak adına beyaz badanalı evleri, begonvil çiçekleriyle süslü sokakları, kültürü, yerli halkının zenginleştirdiği organik pazarını gezmeden sakın dönmeyin. Havalimanına da sahip yarımadaya ulaşım her alternatifle olukça kolay ve sorunsuzdur.

 

En Çok Tercih Edilen Bodrum Otelleri İçin Tıklayın

Spor Doğa

Gittiğinizde unutulmaz manzaralara şahit olabileceğiniz bu güzel yarımada doğanın cömert davrandığı güzelliklere sahiptir. Bodrum doğası gereği başta nemsiz havasıyla hissettirir farkını. Çiçeklerle donatılmış sokakları, temiz koyları, nemsiz havası turistlere gezerken avantaj sağlamaktadır.  Her köşesi cennetten bir pencere gibi mükemmel olan Bodrum’da gezilecek yerlerden bazıları şunlardır:

  • Mousolos’un Mozolesi
  • Bodrum Kalesi

Bodrum Konaklama

 • Palmarina
 • Syangela Antik kenti
 • Botanik Bahçesi
 • Antik Tiyatro
 • Sulatı Arkeoloji Müzesi
 • Telmessos
 • Yel Değirmenleri
 • Theangela Antik kenti
 • Zeki Müren Müzesi

Gece Hayatı

Bodrum gece hayatı barlar, kafeler, tarihi gece kulüpleri ve ünlü eğlence mekanlarına sahiptir. ünlülerin dahi eğlenmek için akın ettiği gecelerinde siz de çılgınlar gibi sabahlara kadar coşabilir, hit parçalara eşlik edebilirsiniz.

Her yaştan ve her zevke hitap edebilecek bir yer mutlaka bulacaksınız. İster kale manzarasına karşı, ister tekneler üzerinde yıldızların altında dans ederek ya da ünlü festival ve şölenlerinde eğlenceye doyabilirsiniz. Ünlü eğlence yerlerinden birkaçı şunlardır:

 • Helva
 • M&M Katamaron
 • Küba bar
 • Hadigari
 • Adamik bar
 • Moonlight
 • Halikarnas

Kültür Tarih

Bodrum Kültür & TarihAntik Çağlarda Karya bölgesi olarak bilinen topraklardaki Bodrum’un eski adı Halikarnassos’tur. Muğla ilimizin turizmde parlayan ilçesi Bodrum tarihinde Akdeniz’e gelmiş geçmiş tüm uygarlıklara kucak açmıştır.  Hep “Sonsuz mavilikler ülkesi” olarak anılan belde dünyanın 7 harikasından biri olan Mozole’ye sahiptir. Mausollos’un Mozolesi burada Artemis tarafından inşa edilmiştir.

Meşhur Bodrum Kalesi 100 yıl süren bir çalışma sonucunda 15 yüzyılda Hıristiyan şövalyelerce inşa edilmiştir. Günümüzde dünyanın büyüklük bakımından 2. su altı arkeoloji müzesi kabul edilmiş ve turizme ayrı bir canlılık katmıştır. Kayalıklar arasına inşa edilmiş kale 5 ayrı sanatsal değeri yüksek kaleyi içinde barındırır.  Ayrıca Anadolu toprakları içerisinde en son fethedilen Hıristiyan toprağı olması bakımından da önemlidir.

Konaklama

Mavilikler ülkesi Bodrum, ilçeye adım atar atmaz beyaz badanalı evleriyle selamlar sizi. Bodrum konaklamayı her ne kadar lüks oteller sırtlansa da pansiyonları da unutmamak gerek.  Hareketli ve masmavi kıyılarında denize nazır konaklamak, havuz kenarında şezlongda güneşlenmek, donanımlı tesislerinden faydalanmak ve konforlu odalarında konaklamak için acele etmelisiniz. Sezon daha açılmadan oteller dolmaya başlamaktadır. Her türlü aktiviteye (trekking, su sporları, plaj oyunları gibi) destek sağlayan otel personeli sizi deniz ürünleri ağırlıklı sofralarında ağırlayacaktır. Otel ve pansiyon dışında kiralık apart ve villa da bulabilir bütçenize en uygun konaklamayı tercih edebilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça...

Altınoluk

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan...

Tüm tatil bölgeleri »

ÇEŞME TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı: Bu site Çeşme'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. cesmeoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید