Çeşme Tatil Fırsatları
A+ A A-

Caretta Caretta Yuvası Kuzey Kıbrıs

Kıbrıs Kıbrıs Harekatı sonrasında 1976 da kurulan Türk devleti kimliğinden bu yana Kuzey Kıbrıs diğer adıyla “Yavru Vatan” olarak bilinen ada Akdeniz’in 3. Büyük adasıdır. Bağımsız bir devlet olmasına karşın, bağımsızlığı bizden başka hiçbir ülke tarafından kabul görmemiştir.

Kuzeyde Dipkarpaz, güneyde de Akıncılar,  batıda Güzelyurt’a doğru yayılan topraklarının yani adanın güneyi Rumlara aittir. Kuzey Kıbrıs Türk ile Kıbrıs Cumhuriyeti toprakları arasında sınır kabul edilen tampon bölge yer alır ve bu alan Birleşmiş Milletler tarafından kontrol edilir.

Yüz milyon yıldır nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Carettalara ev sahipliği yapan KKTC’nin diğer adı “Cennet ada” dır. Her yıl Mayıs-Ağustos ayları arasında adaya akın eden su kaplumbağalarını eğer denk geliyorsanız mutlaka ziyaret etmelisiniz.  

En Çok Tercih Edilen Kıbrıs Otelleri İçin Tıklayın

Spor Doğa

Yemyeşil ada “Cennet” olarak anılmasını hak edecek kadar mükemmel doğa harikalarına sahiptir.

Kuzey Kıbrıs kıyılarında sevimli dostlarımız Caretta Carettalar yaşar. Eğer Mayıs-Ağustos ayları arasında adaya gelirseniz görebilirsiniz. Doğal güzellikleriyle iç içe olmak için trekkinge çıkabilir, bisikletlerinizle adayı baştan sona fethedebilirsiniz.  Kıbrıs gezilecek yerleri listenize ekleyebileceğiniz birkaç ipucu;

 • Bellapais Manastırı
 • Soli tiyatrosu
 • Namık Kemal zindanı
 • Cengiz Topel Anıtı
 • Girne kalesi
 • Soli harabeleri
 • Mavi köşk 

Gece Hayatı

Kıbrıs gece hayatı daha çok yasal kumarhaneler ve gazinolarıyla meşhurdur.  Geceleri hızlı geçirmeyi seviyorsanız ve oyuna da meraklıysanız doğru yerdesiniz. Alkolün bizdeki fiyatından üçte bir daha hesaplı olduğu gece kulüpleri Antalya’yı bile geride bırakmıştır.

Kumarhaneli, gelişmiş dans ve müzik kültürüne sahip eğlence anlayışıyla dillerden düşmeyen Kıbrıs eğlence mekanları Güzelyurt-Lefkoşa arasındaki karayolu üzerinde sıralanmaktadır. Tavsiye ettiğimiz birkaç popüler bar, disko, gece kulübü şunlardır;

  Kıbrıs Konaklama
 • Barcode Disco Club – Girne
 • Yuvarlak bar – Lefke
 • Artemis Sortie Beach Club - Magosa
 • Club Empire - Lefkoşa
 • Glapsides Open Air Disco – Girne
 • Konak Lounge – Lefkoşa
 • Harbour Cafe & Disco - Magosa
 • 40ty Music Bar – Lefke

Kültür Tarih

Mısırlılardan Hititlere, Eski Yunan ve Osmanlı’ya kadar büyük uygarlıklara sahne olan ada bugün en popüler turizm cennetlerinden biridir. Kıbrıs tarihi acı geçmişiyle ve çalkantılı siyasi yaşamıyla anılır. Osmanlımız tarafından alındığı dönemlerden sonra 1974 yılında saldırıya uğramıştır. Türk köylerinin yakıldığı saldırıda yüzlerce Türk kat edilmiştir. Bugün asker ve mali açıdan desteklediğimiz yavru vatanımız 1983 yılında bağımsızlığını ilan etmiş yavru vatanımız en değerli turizm cennetlerimizden biridir.

Konaklama

Her yıl bir önceki yıldan daha fazla turisti ağırlayan Kuzey Kıbrıs, diğer popüler tatil cennetlerimiz içerisinde en ekonomik olanıdır. Kıbrıs konaklama çeşitli alternatiflerle hizmet sunar. Daha çok kaliteli barları ve gazinolarıyla anılan Kıbrıs otelleri oyun ve gece hayatı sevenleri, ya da merak duyanları mıknatıs gibi çekmektedir. Konaklayacağınız tesisin ulaşım kolaylığı, tesis özellikleri, büyüklüğü gibi kriterlere göre değişen otel ve pansiyon fiyatları içerisinden bütçenize en uygun olanını tercih edebilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça...

Altınoluk

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan...

Tüm tatil bölgeleri »

ÇEŞME TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı: Bu site Çeşme'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. cesmeoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید