Çeşme Tatil Fırsatları
A+ A A-

Çeşme Plajları Beachler ve Plajlar

Çeşme Plajları

Çeşme plajları, koyları ve eğlenceli beachleriyle meşhurdur. Hemen hemen hepsinin de mavi bayraklı olması popüleritesini daha da arttırmıştır. Bölgede özellikle ünlenmiş ve her yaz turist akınına uğrayan birçok kumsal ve koy vardır. Elinize ilçenin küçük bir haritasını alıp buraları rahatça bulup gezebilirsiniz. Çeşme beachleri de en az plajları kadar ünlüdür. Yıldızların eğlendiği bu özel plajlardan en sevilenlerinin başında Aya Yorgi Beach Clup gelir. Beach clubların çoğu belirli bir ücret karşılığında hizmet vermektedir. Plaj giriş ve şezlong kiralama ücretleri hafta içi ve hafta sonu değişkenlik gösterdiği gibi vip hizmeti veren özel dinlenme alanı olan beachlerin sayısı da günden güne artmaktadır.

Çeşme’nin hemen hemen her yerinde denizin çok temiz ve berrak olması, kumsal sayısının artmasının da nedenlerindendir. Bu tatil cennetinde mavi suların keyfini çıkarabileceğiniz Çeşme koyları ve özel plajlar şunlardır:

Ilıca Plajı: Çeşme’nin lüks otellerinin bulunduğu bölgede yer alan, denizin içinde kaynayan sıcak termal suları ve kaplıcaların da bulunduğu, beyaz renkte geniş bir alandaki kumuyla çok gözde bir plajdır. Kıyıdan denizin içine doğru büyük bir kısım sığ olduğundan, özellikle çocuklu aileler için ideal bir kumsal niteliğindedir.

La Perla Club : 0 232 717 20 17

Şifne – Paşa Limanı: Ilıca’dan devam ettiğinizde 5 km sonra ulaşabileceğiniz, gerçekten inanamayacağınız kadar sıcak bir suya sahip deniziyle meşhur bir plajdır. Kaplıcalarıyla ünlü olup çok sayıda pansiyon yazlık sitelerin olduğu bir bölgedir. Bölgenin eğlence mekanlarından bazıları;

Fontana Beach Club - Tel : 0 232 717 08 60

Paşa Beach Bar – Tel : 0 232 717 24 35

Sunset By Gilda – Tel : 0 232 717 11 96

Altınkum: Hint okyanusunun maviliğini ve berraklığını andıran bu plaj merkeze yaklaşık 10 km’lik mesafededir. Çiftlikköy mevkiinde yer alır. Deniz suyu soğuk olmakla birlikte adı üzerinde altın gibi ince kumu ve muhteşem denizi, binlerce turisti buraya çeker. Kumsaldaki şezlong kiralama ücretleri 20 TL’den başlamaktadır. Altınkum’da kamping alanı da mevcuttur. 

Tursite Kum Kamping : 0 232 722 22 95

Pırlanta Plajı: Eğer sörf yapmayı seviyorsanız, hiç dinmeyen rüzgarı ve masmavi deniziyle bu plaj sizin için Çeşme’deki en ideal yerdir. Sadece Türkiye’den değil, dünyanın dört bir yanından sörfçüler, buraya gelip kamplarını kuruyorlar. Özellikle windsurf ve kitesurf  için bulunmaz bir yerdir.  Profesyonel sörf tesisi de burada yer alan eğitim merkezidir.

Aya Yorgi Koyu: Sadece Çeşme’nin değil, ülkemizin en güzel koylarından birisidir. Merkeze en yakın koy olup, genellikle ünlülerin tercih ettiği beach clublarıyla meşhurdur.  Cafe Pi Beach Club, Granada Beach, Sole Mare, Paparazzi gibi kulüpler bu koyda yer alır. Giriş ücretleri ise hafta içi 25, hafta sonu 30 TL civarında. Eğer arabanızla gidecekseniz, 20 TL daha ödemek durumundasınız. Kısacası Aya Yorgi Koyu’na gündüz denizi, gece eğlencesiyle 24 saat yaşayan bir küçük eğlence ülkesi de diyebiliriz.

 Cafe Pi Beach Club : 0 232 712 11 22

 Sola Mare : 0 232 712 20 57

 Granada Beach Club : 0 232 712 22 53

 Paparazzi  : 0 232 712 67 67

Dalyan – Kocakarı: Sakinliğiyle dinlendirici, deniziyle meşhur, Çeşme merkeze yakın bir konumdadır. Şezlong fiyatları 10 – 15 TL civarındadır.

Ildırı Plajı: İlçe merkezine 22 km’lik mesafede yer alan Ildırı koyu, genellikle kamp yapmayı sevenlerin ve sakinlik arayanların deniz keyfi yaptığı bir plajdır.

Tekke Plajı: Merkezin içinde olan bu plaj yürüme mesafesindedir. Turkuaz renkli denizi ve altın sarısı kumuyla size hayran bırakır.

Alaçatı Limanı Plajı: Küçük, sığ bir plaj özelliğini taşır. Derinliği çok az olduğundan ailelerin rağbet gösterdiği bir kumsaldır. Merkeze yaklaşık 15 km uzaklıktadır.

Çark Plajı: Burası da Alaçatı mevkiinin özellikle, sörf meraklıları için, rüzgarın bol olduğu ve içinde beach clublerin yer aldığı bir kumsal özelliğini taşır.

Piyade Koyu: Alaçatı’nın en meşhur koyudur. Diğerlerinin aksine coğrafi yapısı gereği hiç rüzgar almaz. Yaz sezonunda oldukça kalabalıktır. Su sporları yapmak isteyenler buraya akın ederler. Bobou Club da burada yer alan işletmelerdir.

Bobou Club : 0 232 716 70 40

Ücretler, giriş, şezlong, alkollü ya da alkolsüz içecek, yanında patates kızartması ve çerez ikramına göre değişir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça...

Altınoluk

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan...

Tüm tatil bölgeleri »

ÇEŞME TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı: Bu site Çeşme'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. cesmeoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید