Çeşme Tatil Fırsatları
A+ A A-

Son Yılların Butik Tatil Cenneti : ALAÇATI

Alaçatı

Hakkında

Alaçatı, Çeşme’ye 10 km mesafede bulunan, eski Rum evleri ve değirmenleriyle ünlü, otantik sokaklarıyla son yıllarda oldukça popüler hale gelen bir tatil beldesidir. En büyük turistik özelliği ise Türkiye’nin rüzgar sörfü yapmaya uygun ideal sahillere sahip olmasıdır. Bundan 20 yıl öncesine kadar kendi halinde bir Ege köyü olan Alaçatı, şu anda Türkiye’nin sosyetik tatil merkezleri arasında ilk sırada yer almaktadır.

En Çok Tercih Edilen Alaçatı Otelleri İçin Tıklayın

Konaklama

Dar sokakları ve çok geniş olmayan yüzölçümü nedeniyle yeni otel yapımının mümkün olmadığı bu beldede, hemen hemen bütün eski evler, restorasyondan geçerek butik otel ve pansiyona dönüştürülmüştür. Bahçesi geniş olan evlere yüzme havuzu yapılmaktadır. Hızlı bir değişime uğrayan Alaçatı, tarihi doku korunarak gelişmiştir. Yatak kapasitesi belli bir seviyeyi geçemeyen merkezde sezonda otel ve pansiyonlar yüzde yüz dolulukla hizmet vermektedir. Ücretler kişi başı 150 TL’den başlamaktadır.

Nasıl Gidilir?

Gitmek isteyenler Çeşme’ye ulaşım seçeneklerinin hepsinden yararlanmaktadır. Burası ilçeye 10 km mesafededir. Çeşme’ye giden tüm otobüs firmaları, Alaçatı’ya gitmek isteyenler için bu beldeye uğramaktadır. Arabayla gelmek isteyenler, İzmir otobanında Alaçatı gişelerinden çıkarak buraya gelebilir. Uçakla gelecekler içinse 2 alternatif vardır. Birisi 90 km mesafedeki İzmir Havaalanı, diğer ise Alaçatı’nın içinde bulunan ve deniz uçağıyla İstanbul’dan kalkan yolculuktur. Bu alternatif en pahalı olanıdır. Kişi başı 300 TL’den başlar.

Nereleri Gezilir?

Burada gezilecek yerler dendiğinde herkes meydanı ve köy içini göstermektedir. Daracık taş sokaklar, meydandaki dondurmacılar, cafeler, meyhaneler, restoranlar, hediyelik eşya satan stantlar, özellikle geceleri oldukça kalabalıktır. Bunların haricinde çevresindeki Çark Plajı ve Piyade Koyu ise yüzmek ve sörf yapmak isteyenler için bulunmaz bir fırsattır. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça...

Altınoluk

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan...

Tüm tatil bölgeleri »

ÇEŞME TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı: Bu site Çeşme'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. cesmeoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید