Çeşme Tatil Fırsatları
A+ A A-

Çeşme’nin Sessiz Güzelliği : ILDIR

Ildır

Hakkında

Çeşme’ye 20 km mesafedeki eski bir Rum köyü olan Ildır, kendi halinde, doğal yapısı bozulmamış bir balıkçı mekanıdır. Bozulmamasının en önemli nedeni ise 2.derece sit alanı olduğundan koruma altında olması ve inşaat izni verilmemesidir.

Kalabalıktan sıkılanlar ile sessiz ve sakin bir tatil geçirmek için Ildır, eşsiz güzellikte deniziyle ve şirin pansiyonlarıyla göze çarpıyor.

Konaklama  

Küçük bir yerleşim yeri olan Ildır’da konaklama seçenekleri çok zengin olmamakla beraber, küçük bir köy için yeterli sayıda tesis bulunmaktadır. Yörede 2 büyük otelin yanı sıra 3 butik otel yer alır. Bunların yanında 5 – 6 tane pansiyon da ihtiyacı karşılamaktadır. Otel fiyatları Çeşme merkeze göre biraz daha uygundur.

Nasıl Gidilir?

Ildır’a otobüsle gelmek isteyenler için Çeşme’ye giden otobüslerden Ilıca durağında inilmesi gerekir. Sonrasında buradan kalkan dolmuşlarla ya da taksiyle bu balıkçı köyüne ulaşabiliyorsunuz. Özel aracınızla gelmek istediğinizde de Ilıca’dan sonra Ildır tabelasını takip ederek, denizi seyrede seyrede 16 km’lik bir yolla yolculuk yapıyorsunuz. 

Nereleri Gezilir?

Küçük ve tertemiz koylarını, Dünyaca ünlü Erythai antik kentini mutlaka gezmenizi ve bol bol fotoğraf çektirmenizi öneririz.  Çeşme’den 20 – 25 dakikalık bir sürede ulaşabileceğimiz bu eski Rum köyünde kıyı şeridi boyunca sık sık balık lokantalarını görebilir, hatta bunlardan birisinde akşam taze balık yerken güneşin batışını seyretmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça...

Altınoluk

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan...

Tüm tatil bölgeleri »

ÇEŞME TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı: Bu site Çeşme'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. cesmeoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید