Çeşme Tatil Fırsatları
A+ A A-

Çeşme Gezilecek Yerler – Gidin, Gezin, Görün, Eğlenin

Çeşme Gezilecek Yerler

Çeşme gezilecek yerler bakımından da en az koyları, gece hayatının çeşitliliği kadar mükemmel ve avantajlıdır. Çeşme gezi grupları, gezginler, kampçılar, yerli yabancı tatilciler, yatırımcıların vaz geçemedikleri yerlerin başında gelir.

Kendinizi bir rehber gibi hissedip, merkezden başlayıp Ilıca, Alaçatı, Şifne, Çiftlikköy, Dalyan, Ildırı gibi hem turistik, hem tarihi bir mekanları olan yörede bir haritayı elinize aldığınızda aslında gidip Çeşme’de gezilecek yerler ve bir çok güzel koyların olduğunu göreceksiniz. Denize girip güneşlenebileceğiniz bir sürü kumsal ve özel plajın yanı sıra, tarihsel açıdan gidilecek önemli noktalar mevcut. Çeşme tarihi yerleri başta olmak üzere Sakız ağaçlarından, lavantalardan bahçelerden tutun da sörf yapabileceğiniz koylarına kadar tüm güzellikleriyle sizi bekliyor.

Çeşme’de Nereler Gezilir?

İhtişamlı Duruşuyla Çeşme Kalesi: Padişah II.Beyazıt tarafından inşa ettirilmiş olup, yapılış amacı bölgeyi ticaret ve savaş gemileri saldırılarına karşı korumak içindi. İçinde eski eserlerin bulunduğu bir müze de bulunan 500 yıllık Çeşme Kalesi, ziyaretçilere açıktır.

500 Yıllık Yapı - Kervansaray: Günümüzde otel olarak da hizmet veren yapı, 1529’da Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan iki katlı bir eserdir.

İlçenin Adını Aldığı Çeşmeler: Çeşme’ye ismini veren yapıları da görmeden bu tatil yöresinden gitmemek lazım. İlçede 10’a yakın çeşme vardır. Bunlar; Ömer Ağa, Hamaloğlu, Hasan Ağa Ailesi, Kabadayı, Kandıra, Kaymakam Sadık Bey, Mehmet Kethuda, Memiş İbn-i Ahmet, Maraş, Mimar Mehmed ve Murabutzade Hüseyin Kaptan.

Erythrai Antik KentiTermal Mucize: Kaplıcalar: Popüler bir deniz turizm cenneti olan olan Çeşme ayrıca açık bir termal havuz olarak da adlandırılan kumsallara sahiptir. Ilıca, Şifne ve Yıldızburnu termal sular açısından zengin olan Çeşmede yer alan kaplıcalardır. Burada denize girdiğinizde kumun içinden çıkan sıcak suyun rahatlığıyla yüzmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Giritlilerden Bize Hatıra Erythrai Antik Kenti: Bu antik kent, Ildırı Köyü’nün üzerinde kuruludur. Çeşme’ye yaklaşık 30 kilometrelik bir mesafededir. Giritliler tarafından kurulmuş olan kent alanında Athena Tapınağı kalıntıları, kilise, tiyatro, agora ve antik mozaikleri görebilirsiniz.

Koyların Tadı Tekne Turuyla Çıkar: Çeşme’ye gittiğinizde eşsiz koylarda yüzmek için 1 gününüzü ayırabileceğiniz muhteşem bir fırsat da tekne turudur. Çeşme Marina ve Ilıca’dan kalkan günü birlik tekne turlarıyla bölgedeki bazı koy ve adacıklara uğrayıp masmavi denizde yüzmenin keyfi bambaşkadır. Bu turların fiyatları 30 – 60 TL arasında değişkenlik gösterir. Turlar öğlen yemeği ve müzik eşliğinde düzenlenmektedir.

Tekne Turlarının Müdavimi Olduğu Durak Eşek Adası: Yerleşimin olmadığı adaya Çeşme ve Ilıca merkezinden kalkan yat turlarıyla yüzmek için turlar düzenleniyor. Adada çok sayıda eşek bulunmasından ötürü bu ismi almıştır.

Yüzmenin Keyfi Mavi Koyda Bir Başka: Doğal bir akvaryum niteliğindeki bu küçük koy, tekne turlarının vazgeçilmez uğrak noktalarındandır. Metrelerce derinliğe kadar su altını net bir şekilde görebilirsiniz.

İlle de Ilıca

Tüm koyları plajları ünlüdür yalnız şu bir gerçek ki en sevilen plajı mavi bayraklı Ilıca plajıdır. Göz alabildiğine uzanan incekum kumsalı ve turkuaz bir örtü gibi serilmiş neredeyse dalgasız deniziyle muhteşemdir. Birkaç yüz metre sonra bile belinizi geçmeyen plaj yüzmeyi yeni öğrenenler veya bilmeyenler için de Ege’nin en cazip plajıdır. 

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça...

Altınoluk

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan...

Tüm tatil bölgeleri »

ÇEŞME TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı: Bu site Çeşme'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. cesmeoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید