Çeşme Tatil Fırsatları
A+ A A-

Çeşme’de Havalar Nasıl?

Çeşme Hava Durumu

Çeşme Hava Durumu değerleriyle de tatilciler için oldukça avantajlı tatiller sunar. Çeşme’nin en büyük özelliği, bölgenin yazın kavurucu sıcaklığına ve tipik Akdeniz iklimi yaşanmasına rağmen, coğrafi yapısı dolayısıyla kuzeyden gelen rüzgarlara açık olmasıdır. Bu rüzgarlar sayesinde Ege’de ve özellikle İzmir’de çok sıcak geçen yaz aylarının bunaltıcılığı Çeşme’de hissedilmez. Çeşme hava koşulları tatilciler için en uygun olan sıcak ama düşük nem oranı ile gezmeye müsait olandır.

İmbat’la Gelen Serinlikle Çeşme Hava Koşulları

Çeşme iklimi Ilıman iklimdir. Çeşme bitki örtüsü ise klasik Ege özelliği taşır. İlçe, yazın sıcak olmasına rağmen, Ege Bölgesi’nin diğer şehirlerinin mevsim sıcaklıklarının ortalamasının biraz altındadır. Çünkü rüzgarların nemi alıcı ve özellikle geceleri serinletici etkileri vardır. Çeşme gibi kıyı kesimlerde sıcaklık, deniz meltemi olarak adlandırılan İmbat rüzgarlarının etkisi, sıcaklığın, Ege’deki diğer tatil beldelerine göre 1-2 ºC daha düşük olmasını sağlar. Bol ve güçlü güneş ışığı sayesinde, 20 derece su sıcaklığı ortalaması olan Mayıs ayından, Ekim ayının ortalarına kadar denize girebilirsiniz.

Çeşme Hava Durumu

Çeşme Sıcaklık Değerleri (Ortalama)

  • Mayıs : 20 – 24 °C
  • Haziran : 31 – 41 °C
  • Temmuz : 33 – 42 °C
  • Ağustos : 33 – 43 °C
  • Eylül : 30 – 38 °C

Çeşme İklimi

Akdeniz iklimi etkisindeki Çeşme iklimi maki bitki örtüsüne sahiptir. Ege Bölgesi’nde yer alan ilçenin iklimden birçok bitki ve meyve yetişmektedir. Bölgenin ekonomisine de katkı sağlayan meyve ve sebze üretimi her ne kadar turizm sektörünün gelişmesinden dolayı gölgede kalsa da önemli geçim kaynakları arasındadır.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça...

Altınoluk

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan...

Tüm tatil bölgeleri »

ÇEŞME TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı: Bu site Çeşme'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. cesmeoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید