Çeşme Tatil Fırsatları
A+ A A-

Otelleri, Plajları Ve Ferahlatıcı Rüzgarıyla Çeşme

Çeşme Otelleri

Çeşme, İzmir’in en batısında kalan ilçesidir. Şehir merkezine 80 km mesafededir. Ülkemizde en popüler olan turizm kentlerinin başında yer alır. İlçede oldukça nitelikli konaklama tesisleri vardır ve sayısı da bir hayli fazladır. Yöreyi cazip kılan etkenlerin başında, ferahlatıcı esen imbat rüzgarı nedeniyle bunaltıcı sıcağı olmaması ve eğlenceli plajlarıyla beach clubların bulunmasıdır.

Çeşme Konaklama Yerleri

Kış aylarında 25 bin civarında olan nüfusu yaz mevsiminde 600 – 700 bin dolaylarına ulaşır. Turizm ekonomisinin tavan yaptığı sıcak dönemlerde tatilcilerin konaklama ihtiyacı, çevredeki çok sayıda otel ve pansiyon tarafından rahatlıkla karşılanmaktadır.

Çeşme, 30 km’yi bulan girintili, çıkıntılı koylara ve kumsallara sahip bir beldedir. Denize girilecek plaj sayısı da çok sayıda ve niteliklidir. İlçede yüzden fazla otel ve pansiyon vardır. Burada, konaklama tesisi çok olsa da, fiyatlar yaz aylarında her yerde standardın altına düşmemektedir. Çeşme otellerinin ve yörenin çok tercih edilmesi, fiyatları üst seviyede tutmaktadır. Özellikle butik otellerde ve küçük tesislerde rekabetin yüksek olması sebebiyle turizm tesisleri düzenledikleri animasyon ve canlı müzik programlarıyla kendi eğlencelerini yapmaktadırlar.

Ege’nin tatil merkezinde ayrıca farklı konaklama seçenekleri de bulunur. Özellikle kalabalık ve çocuklu aileler, kiralık ev ve yazlık alternatiflerini değerlendirmektedirler. Kişi sayısına oranla daha az maliyetli olan bu seçenekte aileler daha rahat edip özgürce hareket etmektedir.

Doğayı ve özgürlüğü sevenler içinse özellikle plajların yanında modern kamp alanları mevcuttur. Bu kampinglerde çadır kiralayarak, canınız istediği anda deniz keyfi yapabilirsiniz.

Otel ve Pansiyon Fiyatları

Çeşme PansiyonlarıYaz aylarında yüzlerce tesis konaklama hizmeti verirken, Çeşme’deki otellerin sadece bazıları kış aylarında oda kahvaltı olarak faaliyet gösterir. Kışın açık pansiyon sayısı ise yalnızca birkaç tanedir. Otel fiyatları, pansiyon ücretleri ve ev – yazlık kiralama bedelleri yılın 3 ayı (Haziran, Temmuz ve Ağustos) tavan yapmaktadır. Çünkü ilçenin en güzel sezonu bu 3 aydır. Talep ve ilgi çok büyüktür. Bunun haricinde ülkemizin en büyük 3.şehri İzmir’e yakın oluşu, yaz dışında bahar aylarında da hafta sonları bazı otellerde fiyatların az da olsa yükselmesin neden olur.

Ne Zaman Ve Nasıl Gidilir?

Ege kıyıları, yaz aylarında çok sıcak olsa da, Çeşme’nin bu noktalar içerisinde ayrı bir özelliği vardır. Bu da sürekli esen meltemidir. Bu hafif rüzgar, bunaltıcı sıcak oluşturmazken, tatilcileri rahatlatır. O bakımdan sörf sporunun Türkiye’de yapılabildiği en ideal yerlerin başında Çeşme gelir. İlkbahar ve sonbaharda da tercih edilen bu tatil yöresine turistler, özellikle zirve dönem olan klasik yaz aylarında akın akın gelmektedirler.

Çeşme’ye ulaşım da oldukça kolaydır. 80 kilometrelik bir otoyolla İzmir’e 1 saatte otobüs ve özel araçlarla ulaşabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında tüm büyük şehirlerden her gün direkt otobüs seferleri yapılır. İzmir havaalanı ise ilçeye 90 km uzaklıktadır. Çevredeki bir çok otelin havaalanından transfer imkanları da mevcuttur. Ayrıca teknolojinin ve lüksün sınır tanımadığı günümüzde, artık deniz uçakları sayesinde uzun ve zorlu mesafeler dakikalara inmektedir. İstanbul’dan kalkan deniz uçağıyla, yalnızca 90 dakikada direk olarak Çeşme’nin kalbine iniş yapabilirsiniz.

Masmavi denizi, onlarca koyu ve plajı, eğlenceli sokakları, doğası ve rüzgarıyla mutlaka bir tatilinizi Çeşme’ye ayırın.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça...

Altınoluk

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan...

Tüm tatil bölgeleri »

ÇEŞME TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı: Bu site Çeşme'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. cesmeoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید