Çeşme Tatil Fırsatları
A+ A A-

Ege’ye Muhteşem Ziyaretler İçin Çeşme Turları

Çeşme Tur - GeziÇeşme turları en popüler gezi programlarının başında gelir. Ege’nin tatil cenneti Çeşme’ye yaz tatilinin yanı sıra ilkbaharda başlayıp sonbaharın son günlerine kadar devam eden hafta sonu turları da düzenlenmektedir. Yaz döneminde izni ya da vakti olmayıp, buralarda tatil yapmak isteyenler için Çeşme hafta sonu turları adı altında otobüsle ya da uçakla, programın şekline göre 3 günlük geziler düzenlenmektedir.

Çeşme – Alaçatı Turları

Yörenin oldukça popüler olması nedeniyle birçok tur firması, özellikle İstanbul ve Ankara çıkışlı olmak üzere, Perşembe veya Cuma gecesinden otobüsle, Cuma günü ise uçakla Çeşme – Alaçatı destinasyonlu paket turlar organize etmektedir. Çeşme tur programlarından en çok tercih edilen alternatiftir.

Çeşme Tur Programı Nasıldır?

Bu programlarda otobüsle Perşembe gecesi yola çıkılır. Cuma sabahı Çeşme’ye varılır. Öğlene kadar kahvaltı ve kısa bir Çeşme turu düzenlenir. Öğleden sonra isteyenler için tekne turu düzenlenir, ilçede gezmek isteyenler için kale gezilir. Sonrasında ise serbest zamandır. Akşam otelde konakladıktan sonra Cumartesi günü koylar, Ildır ve Alaçatı gezilir. Buralarda deniz keyfi yapılır. Pazar günü ise yapılan kahvaltıdan sonra Ilıca, Urla ve Seferihisar gezildikten ve isteyenler için kısa bir yüzme programı yapıldıktan sonra İstanbul’a doğru yola çıkılır.

Bu destinasyon 2 gece konaklama içerir. Daha kısa şekilde ise Cuma gecesi çıkılır, Cumartesi ve Pazar günü gezi ve yüzme, 1 gece konaklama şeklinde olup, Pazartesi sabahı erken saatlerde dönülür.

Uçakla yapılan geziler de 2 gece konaklamalı olup, Cuma günü İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na inilir. Buradan sizleri bekleyen araçlarla Çeşme – Alaçatı turunuz başlamış olur.

Çeşme’de Yüzmek, Alaçatı’da Sörf ve Yemek

Bu yörenin hafta sonu tercih edilmesinin nedeni, hafta sonu kısa bir programla Çeşme ve Alaçatı’nın bir arada görülüp, keyfinin çıkarılmasıdır. Özellikle Çeşme turu düzenleyen firmalar programlarına genellikle Alaçatı’yı da dahil ederler.  Tatilciler kendi başlarına böyle bir kısa programı yorulmadan yapamayacakları için, her şeyin düşünüldüğü hazır tur programlarını tercih etmektedirler.

Müşteriler, Çeşme’nin eşsiz koylarında ve tekne turlarında yüzmenin keyfini yaşarken, meraklıları için Alaçatı’daki sörf okullarında bu sporu yapma imkanı ve bu otantik beldede dolaşıp nefis yemek yeme fırsatı yakalarlar.

Bu turlara bazen Şirince, Bergama, Meryem Ana, Efes ya da Foça güzergahları da eklenebilmektedir.

Fiyatlar Nasıldır? Neler Dahildir?

Çeşme turu yapmak istediğinizde karşınıza çıkacak fiyatlar aşağı yukarı aynıdır.

Otobüsle : 250 TL

Uçakla: 400 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüsler ile ya da uçakla ulaşım
 • Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Çeşme Turları
 • Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı
 • Açık büfe 2 Akşam yemeği
 • Tüm Çevre Gezileri,
 • Seyahat sigortası
 • Harici Hizmetler
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm yemeklerde alınan içecekler
 • Tur süresince yapılan özel harcamalar
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri

Çeşme Turu Düzenleyen Firmalar

TATİL HOME

TatilHomeAdres : Kartaltepe Mah. Alpay İzer Sk. No:4/B Bakırköy / İstanbul
Tel : 444 33 98
Web : www.tatilhome.com.tr
E-mail : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça...

Altınoluk

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan...

Tüm tatil bölgeleri »

ÇEŞME TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı: Bu site Çeşme'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. cesmeoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید