Çeşme Tatil Fırsatları
A+ A A-

Güney Sahillerinin Yıldızı Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça rağbet gösterilen bir tatil beldesidir. Antalya’ya bağlı ilçe, ülkemizin en güneyinde kalan yerlerinden olduğundan ötürü çok sıcak bir iklime sahiptir. 250 bin nüfusa sahip ilçenin merkez kısmında 100 bin kişi yaşamaktadır. Almanya başta olmak üzere, buraya gelen turistlerin yöreyi çok sevmelerinden ötürü, buraya yerleşen Avrupalı sayısı çok fazladır ve sayıları 10 bine yaklaşmıştır.

Toros Dağları’nın eteğinde kurulan bir şehir olan Alanya, tarih boyunca bir çok imparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerinden izler taşıyan şehirde en büyük miras kuşkusuz Alanya Kalesi’dir.

Ne Yapılır?

Alanya’da gezilecek birçok yer vardır. Bunlardan başlıcaları şunlardır :

  • Alanya Kalesi
  • Kızıl Kule
  • Kleopatra Plajı
  • Sapadere Kanyonu
  • Damlataş Mağarası
  • Dimçay
  • Alanya Bahçeleri

Ayrıca, merkezde sahilde bulunan onlarca cafe ve restoranda, Akdeniz gecelerinin tadını bir şeyler yiyip içerek çıkarabilirsiniz. Akdeniz’in sularında yüzülecek en iyi plajlar Alanya’dadır.

Konaklama Fiyatları

Alanya’da otel ve pansiyonların çok fazla olması, hem konaklama hem de fiyat alternatifi oluşturmaktadır. Yüzlerce otel ve pansiyonuyla adeta küçük bir turizm ülkesini andıran Alanya’da istediğiniz tarzda, istediğiniz fiyata oteli rahatlıkla bulabilirsiniz. Burada hiçbir zaman konaklama sıkıntısı çekilmemiştir. Sahil şeridinin uzun ve geniş olması, sıra sıra tesislerin yapılmasını sağlamıştır.
Bu turizm şehrinde gecelik 50 TL’ye deniz kenarındaki bir otelde her şey dahil konaklama fırsatını rahatça bulabilirsiniz.

Turlar

Alanya’ya turlar çok fazla olmasa da bir paket şeklinde yapılır. Antalya merkezli destinasyonlarda, bu ilin doğusundaki diğer tatil beldeleri olan Side ve Manavgat ile birlikte Alanya’da bu programa dahil edilmektedir.

Ulaşım

Enine bir coğrafyaya sahip Antalya’nın doğusunda Mersin sınırına yakın olan Alanya, karayolu ve havayolu ile ulaşım sağlanabilen bir ilçedir. Birkaç yıl önce 45 km uzaklıktaki Gazipaşa Havaalanı’nın hizmete girmesiyle büyük şehirlere ve Antalya merkeze uzaklığıyla bilinen ilçeye ulaşım artık daha kolaylaşmıştır. Ülkemizin her büyük şehrinden özellikle yazları bu ilçeye her gün sefer yapılır. Antalya’nın sahil şeridi boyunca uzanan yollarıyla genellikle ulaşılan Alanya’nın bazı diğer tatil beldelerine ve de şehirlere uzaklık mesafeleri şunlardır.

Gazipaşa Havaalanı : 45 km
Manavgat : 60 km
Side           : 65 km
Anamur    : 130 km
Antalya     : 138 km
Kemer       : 182 km
Finike        : 250 km
Konya       : 255 km
Kaş            : 315 km
Mersin      : 350 km
Adana       : 420 km

Tatil rehberi olarak, yorum ve şikayetlerinizi de yapabileceğiniz Akdeniz’in bu turizm şehrine, sizin de mutlaka bir gezi yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça...

Altınoluk

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan...

Tüm tatil bölgeleri »

ÇEŞME TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı: Bu site Çeşme'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. cesmeoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید