Çeşme Tatil Fırsatları
A+ A A-

Kaz Dağlarının Eteğinde Tatil

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan, Balıkesir’e bağlı bir tatil beldesidir. Kış aylarında 15 bin civarında olan nüfusu, yazın gelmesiyle 10 katına çıkmaktadır.

Altınoluk oteller bakımından seçenekleri olan bir yerdir. Çok büyük otellerin sayısı fazla olmasa da, çoğu 3 yıldızlı olmak üzere, özellikle kıyı şeridinde bir çok otel ve pansiyon bulunur. En büyük özelliği, Kaz Dağları’ndan gelen bol oksijene sahip olmasıdır. Yazlar çok bunaltıcı geçmez. Eğlence açısından gençlere çok fazla hitap etmese de, tertemiz denizi, bol oksijeni ve bunaltmayan iklimiyle Altınoluk, bir çok tatilci için oldukça gözde bir tatil yeridir.

Ne Yapılır?

Altınoluk, yüz ölçümü olarak büyük bir yer olmasa da, Çanakkale – İzmir yolunun üzerinde olması ve çevresinde birçok tatil beldesinin bulunmasından dolayı gezilebilecek çok yeri vardır. Deniz kenarındaki plajların, koyların yanı sıra, ilçenin ardında yer alan Kaz Dağları’ndaki doğa harikası köyler ve tepelere günübirlik geziler oldukça revaçtadır. Bölgede gidilebilecek lokasyonlar;

  • Assos
  • Güre Kaplıcaları
  • Hasan Boğuldu Göleti
  • Pınarbaşı
  • Narlı
  • Mıhlı Çayı
  • Sütüven Şelalesi
  • Babadağ
  • Tekne Turları

Konaklama Fiyatları

Altınoluk’ta konaklama fiyatları, Güney Ege ve Akdeniz sahillerindeki tesislere göre daha makuldür. Bölgede çıkan yer altı sularının da fazla olması, burada termal tesislerinde açılmasını sağlamıştır. Bu termaller yaz kış hizmet verirken, yaza yönelik otel ve pansiyonlarda ortalama gecelik 50 TL’den başlayan fiyatlarla konaklama yapabilirsiniz. Çoğu pansiyon oda kahvaltı olarak hizmet verirken, otellerin hemen hemen hepsi yarım pansiyon konseptinde çalışmaktadır.

Turlar

Çoğu tur firması Kuzey Ege gezisi altında, 1 gece konaklamalı Assos – Kaz Dağları destinasyonlu turlar düzenlemektedir. Farklı lokasyonlarda gerçekleştirilen bu turların hepsinde Altınoluk, gezilen yerler arasındadır. Assos – Kaz Dağları turunda Behramkale, Küçükkuyu, Altınoluk, Güre ve Akçay gezilirken, Assos – Ayvalık turunda Behramkale, Altınoluk ve Ayvalık turu yapılmaktadır. Bu organizasyonlar genellikle İstanbul kalkışlı olup, Cuma gece yarısı yola çıkılıp, dönüş ise Pazar akşamı başlar.

Ulaşım

Altınoluk’un ulaşımın çok yoğun olduğu Çanakkale – İzmir yolu üzerinde olmasının yanı sıra Marmara Denizi’ne de Bandırma istikametinden yakınlığı, ilçeye büyük bir ulaşım kolaylığı sağlamıştır.

Trakya ve Güney Marmara kalkışlı tüm İzmir otobüsleri buradan geçmektedir. Özellikle İstanbul’dan arabanızla gelmek istediğinizde 3 farklı alternatifiniz vardır.

1 – Tekirdağ – Çanakkale üzerinden boğazı Eceabat ya da Gelibolu’dan feribotla geçerek 440 km’lik bir yolla ortalama 5 – 5,5 saatlik yolculukla ulaşabilirsiniz.

2 – İDO kullanılarak Yenikapı – Bandırma hattından sonra Bandırma’dan 210 km’lik bir mesafeyle yolculuğunuzu kısaltabilirsiniz. Bu rota sizi 4 saatte Altınoluk’a ulaştırır.

3 -  Eskihisar – Topçular arabalı feribotuyla Marmara Denizi’ni geçerek Yalova – Bursa – Susurluk – Balıkesir istikametiyle 400 km’lik bir yolculuk yaparak yaklaşık 5 saatte buraya varabilirsiniz.

Eğer uçakla seyahat edecekseniz, yaz aylarında aktif olarak hizmet veren Edremit Körfez Havaalanı, ilçeye sadece yarım saatlik mesafededir.

Diğer yerlere olan mesafeler :

Küçükkuyu : 12 km
Güre           : 14 km
Akçay          : 16 km
Edremit      : 25 km
Körfez Havaalanı : 30 km
Assos          : 40 km
Ayvalık        : 72 km
Bozcaada (Geyikli iskelesi) : 75 km
Çanakkale  : 110 km
Balıkesir     : 110 km
Bandırma   : 210 km
İzmir            : 215 km
Bursa           : 260 km

Tatil rehberi olarak, yorum ve şikayetlerinizi de yapabileceğiniz Kuzey Ege’nin oksijen deposu tatil beldesine, sizin de mutlaka gitmenizi öneriyoruz.

OTEL FIRSATLARI İÇİN ÜYE OL

Seo

Seo Fiyatları

TÜRKİYE'NİN TATİL CENNETLERİ

Alanya

Alanya

Akdeniz sahilleri deyince akla gelen ilk yerlerin başında olan Alanya, uzun sahilleriyle her yaz oldukça...

Altınoluk

Altınoluk

Altınoluk, ülkemizin kuzey ege diye tabir edilen konumunda, Edremit Körfezi içinde yer alan...

Tüm tatil bölgeleri »

ÇEŞME TATİL YORUMLARI

Tüm otel yorum ve şikayetleri »

Yasal Uyarı: Bu site Çeşme'yi tanıtmak saklı kalmış tatil bölgelerimizi tanıtarak Türk turizmine katkı sağlamak amacıyla Webhome İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri tarafından hazırlanmıştır. Sitede yer alan içerikler diğer kişi ve kurumlar tarafından hiçbir şekilde basılı veya elektronik ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. cesmeoteller.com.tr'de yer alan her türlü bilgi sadece bilgilendirme amaçlıdır. Sizlere aktardığımız bilgiler, tavsiye niteliğinde olup, bilgilerin yanlış anlaşılmasından ve buna bağlı olarak doğabilecek herhangi bir mağduriyetten sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Bu sitede verilen bilgilerin kullanılmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome
  طراحی سایتسئو سایتمیزبانی وبسرور مجازیهاست پربازدید